Przygotowanie motoryczne w szkoleniu dzieci i młodzieży w piłce nożnej

W dniu dzisiejszym miałem przyjemność być jednym z uczestników Szkolenia przeznaczonego dla trenerów piłki nożnej pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz seniorami, trenerów przygotowania motorycznego, trenerów personalnych, nauczycieli wychowania fizycznego oraz fizjoterapeutów.

Szkolenie prowadził Waldemar Warchoł, doświadczony trener personalny, szkoleniowiec oraz wykładowca na konferencjach i warsztatach dla Trenerów z zakresu: treningu sportowego, treningu funkcjonalnego, przygotowania motorycznego, treningu mentalnego, psychologii sportu.

Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz części praktycznej w których słuchacze zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami:

– zasady planowania treningu motorycznego dzieci i młodzieży

– długofalowe podejście do przygotowania motorycznego

– prewencja urazów

– metodyka kształtowania poszczególnych zdolności motorycznych

– przykładowe ćwiczenia kształtujące podstawowe zdolności motoryczne

– integracja treningu motorycznego z treningiem piłkarskim

–  przykłady jednostek treningowych

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w szkoleniu które odbyło się w klubie Trening4you w Krakowie zorganizowane przez firmę Train With Brain.

 

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tych znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>