10 najważniejszych wskazówek dla trenerów piłki nożnej według Coerver Coaching

  1. ROZWIJAJ SWOJE ZDOLNOŚCI KOMUNIKACJI – efektywna komunikacja z zawodnikami wspomaga proces treningowy. Dzięki niej łatwiej dotrzesz do swoich podopiecznych, co pomoże odpowiednio zmotywować ich do pracy.

 

  1. NIGDY NIE PRZESTAWAJ SIĘ UCZYĆ – im większą posiadasz wiedzę, tym lepiej wyszkolisz swoich zawodników. Pogłębiaj wiedzę z zakresu przygotowania motorycznego, dietetyki oraz psychologii sportowej.

 

  1. UCZ SIĘ NA SWOICH BŁĘDACH – dokładnie analizuj każde przeprowadzone zajęcia treningowe, szukaj dobrych aspektów, a także obszarów wymagających poprawy. Obserwuj również innych trenerów. Nawet z najgorzej przeprowadzonego treningu wyciągniesz pozytywy dla swojej pracy, zobaczysz błędy, których Ty u siebie już nie popełnisz.

 

  1. ZDROWY STYL ŻYCIA, TRENER WZOREM DO NAŚLADOWANIA – trener jest jednym z największych autorytetów młodych sportowców. Ty pokazujesz im drogę. Swoją postawą, sportowym i zdrowym trybem życia bądź wzorem dla swoich podopiecznych.

 

  1. AUTORYTET BUDUJ SWOJĄ POSTAWĄ I PASJĄ, NIGDY KRZYKIEM – pokaż swoje umiejętności trenerskie, pokaż swoją pasję, pozytywnie mobilizuj zawodników do ciężkiej pracy – krzykiem zabijasz radość zawodników z gry i treningu.

 

  1. CZERP PRZYJEMNOŚĆ Z TEGO CO ROBISZ – jeżeli nie będziesz czerpał przyjemności z treningu, nigdy nie będziesz dobrym trenerem.

 

  1. POKAŻ ENTUZJAZM, ENERGIĘ PODCZAS ZAJĘĆ – jeżeli wymagasz od zawodników energii podczas zajęć, sam musisz ich ją zarazić. Przed treningiem zostaw wszystkie swoje problemy i troski w szatni. Wyjdź na zajęcia odpowiednio zmobilizowany i zrób wszystko, aby każdy trening był dla Twoich podopiecznych niesamowitym przeżyciem.

 

  1. SKONCENTRUJ SIĘ NA UMIEJĘTNOŚCIACH, A NIE NA WYNIKU – skup się na harmonijnym rozwoju każdego zawodnika. To umiejętności decydują o wejściu na szczyt w piłce seniorskiej, a to tak naprawdę jest celem piłkarskiego szkolenia.

 

  1. BĄDŹ NIE TYLKO TRENEREM, POKAŻ ŻE JESTEŚ PRZEDE WSZYSTKIM CZŁOWIEKIEM – każdy zawodnik ma swoje problemy, które przeszkadzają w efektywnym treningu. Pomagając zawodnikom pokazujesz, że bardzo Ci na nich zależy, a oni odwdzięczą Ci się później podczas treningu czy meczu.

 

  1. ODPOWIEDNIO ZAPLANUJ KAŻDĄ JEDNOSTKĘ TRENINGOWĄ – odpowiednio planując proces szkolenia, zwiększasz efektywność pracy, przez co łatwiej wyszkolisz kompletnych zawodników.

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tych znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>