Kodeks Pracy Trenerów Akademii Lecha Poznań

1. Trener Akademii wychowuje przyszłych mistrzów.

Trener Akademii wie, że zwycięstwo zespołu jest efektem wysokiej jakości gry zawodników. Przygotowuje piłkarzy, aby zwyciężali teraz i w przyszłości.

2. Trener jest dla zawodnika, a nie zawodnik dla trenera.

Trener Akademii jest najważniejszym ogniwem klubu, działa zgodnie z maksymą: ‚Dawaj dużo od siebie i niczego nie oczekuj w zamian’. Jest cichym liderem, który na pierwszym miejscu umieszcza swoich podopiecznych, a sam stoi w cieniu.

3.Trener uczy się, by móc uczyć.

Trener Akademii ciągle dba o swój rozwój. Z pasją analizuje zmieniający się futbol. Trener Akademii jest świadomy tego, że najwyższy poziom wtajemniczenia może uzyskać tylko przez wytrwałą pracę, doznane porażki i popełnione błędy.

4. Trener budzi szacunek swoją postawą.

Trenera Akademii cechuje wysoki etos pracy, wewnętrzny spokój i wzorowa postawa moralna. Wybitny trener musi być przykładem dla swoich podopiecznych, musi budzić ich zaufanie i podziw, jako ekspert i jako człowiek.

5. Trener podchodzi do każdego zawodnika inaczej, ale wszystkich traktuje równo.

Trener Akademii to psycholog, pedagog i przyjaciel. Jest blisko zawodników, a jednocześnie zachowuje dystans konieczny do obiektywnej oceny podopiecznych. Trener Akademii swoim zachowaniem nie ogranicza indywidualności myślenia i działania zawodnika, lecz zachęca do kreatywności i samodzielności. 

6. Nauczanie gry w piłkę nożną jest procesem długotrwałym.

Trener Akademii jest wyjątkowo cierpliwy, konsekwentny, sprawiedliwy i spostrzegawczy. Skrupulatnie bada potencjał zawodników, a nie ich aktualne umiejętności, wciąż motywuje zawodnika i wskazuje mu drogę do celu. Trener Akademii wie, że na efekty pracy trzeba czekać wiele lat.

7. Skuteczny trening ciągle podnosi poprzeczkę.

Trener Akademii wciąż dostarcza nowych bodźców podnosząc poprzeczkę wymagań, na boisku i poza nim. Trener Akademii uczy przestrzegania zasad w życiu codziennym, ale nie ogranicza przestrzeni wolności.

8. Krytyka jest precyzyjna i zawsze ma na względzie rozwój zawodnika.

Trener Akademii dba o jasność przekazu nie uciekając się do zbędnych emocji, jego rady są szczere, krótkie i precyzyjne. Zawodnik musi znać prawdę o swojej dyspozycji, dlatego krytyka musi być indywidualna i konstruktywna.

9Pochwała jest najlepszą motywacją. Presja i strach tłumi zapał i potencjał.

Zadaniem Trenera Akademii jest budowanie motywacji do pracy i pasji do gry. Ocena trenera musi być szczera, ale konstruktywnie nastawiona na cel. Trener motywuje poprzez docenianie postępu, chwali za zaangażowanie, odwagę i inwencję zawodnika, a nigdy za talent.

10Każdy trening to święto.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednio zaplanowany i przeprowadzony trening. Ponieważ trening to najważniejsza część dnia dla zawodnika, Trener Akademii musi zadbać o to, żeby wykorzystał ten czas maksymalnie efektywnie. Czego nie opanuje zawodnik na treningu, tego nie zrealizuje w czasie meczu.

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tych znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>